Приглашаем посетить мероприятия в июне

Сегодня, в Международный день защиты детей, сотрудники краеведческого музея подготовили развлекательно-игровую программу "Город детства", в которой приняли участие ребята из летнего лагеря ДЮСШ.

Ноч музеяў

Дарагія сябры! З нагоды Міжнароднага дня музеяў запрашаем вас 21 мая на акцыю "Ноч музеяў 2021"! Адкрыцце адбудзецца ў 18:00. Усе жадаючыя змогуць бясплатна азнаёміцца ​​з экспазіцыямі, выставамі, паслухаць канцэрт інструментальнай і эстраднай музыкі, прыняць удзел у майстар-классе "Тэкстыльная лялька", а таксама пагуляць у цікавыя і пазнавальныя настольныя гульні.
З сабою мець добры настрой, ахоўную маску і захоўваць сацыяльную дыстанцыю. Будзем рады бачыць вас!

Ночь музеев - 2021

Дорогие друзья! Приглашаем вас на Ночь музеев-2021, которая состоится 21 мая с 18.00 до 22.00.

З Міжнародным Днём музеяў!

Осторожно! Мошенники в интернете

«Жыццёвы код» – так называецца выстава жывапісу, прымеркаваная да 35-годдзя чарнобыльскай катастрофы, што адкрылася 26 красавіка ў Хойніцкім краязнаўчым музеі.

В районном краеведческом музее состоялся День призывника. В торжественной обстановке ребятам вручили повестки и небольшие подарки представители местной власти, общественных организаций, военного комиссариата Хойникского и Брагинского районов, а также пожелали ребятам спокойной армейской службы.