С Днем космонавтики

Сегодня в краеведческом музее прошла квест-игра "Когда мы едины - мы непобедимы", приуроченная к Дню единения народов Беларуси и России. Ребята достойно прошли все испытания. Разгадали кроссворд на ст. "Интеллектуальная", спели гимн на ст. "Музыкальная", на ст. "Этнографическая" нашли лишние элементы народного костюма, разгадали шифровки на ст. "Народная". Было весело и интересно.

Сегодня в краеведческом музее прошел день открытых дверей в рамках областной акции "Полезные каникулы", учащимся была проведена экскурсия.

Міжнародны Дзень гісторыка

28 сакавіка ва ўсім свеце святкуецца міжнародны Дзень гісторыка, усіх датычных са святам!
Крыху "бацькі гісторыі" вам у стужку: "Я абавязаны перадаваць ўсе, што распавядаюць мне, але верыць усяму не абавязаны."(Герадот Галікарнаскі).

"Адна тысячная таго, што адчувае маё сэрца..." (ч. 3)

Дарагія сябры! Скончылася наша падарожжа па сцяжынках жыцця і творчасці нашага славутага земляка Івана Мележа. Мы прапануем вашай увазе трэцюю і апошнюю частку відэафільма "Адна тысячная таго, што адчувае маё сэрца..."

Вучні школы № 1 прынялі ўдзел у відэа-лекторыі "Званы Хатыні". Даведаліся аб жудаснай гісторыі знікнення вёскі Хатынь і яе жыхароў, а таксама пра населеныя пункты нашага раёна, якія паўтарылі лёс Хатыні...

В районном краеведческом музее состоялась традиционная торжественная церемония вручения паспортов в рамках Всебелорусской патриотической акции "Мы - граждане Беларуси!"